A Digitális Témahét során számos előadásra került sor. Az első beszélgetésen a diákok megtanulhatták, hogy milyen módon tudják védeni magukat az internetes zaklatással szemben, és hogyan kell rá reagálni. Fontos, hogy azonnal jelentsék az ilyen incidenseket a szülőknek vagy a tanáraiknak.
A következő előadáson a Nemzeti Kibervédelmi Intézet előadója felhívta a gyerekek figyelmét a biztonságos információ és adat tárolás fontosságára, a fizikai biztonságra, a személyes adatok védelmére és a személyazonosság-eltulajdonításának veszélyeire. Továbbá a számítógép, egyéb eszközök és a hálózat védelmének fontosságára rosszindulatú szoftverektől és a jogosulatlan hozzáférésektől.
Szó esett a különböző buntetési tételekről, pl.: más Facebook fiókjába történő jogosulatlan belépés esetén.
Az utolsó nap interaktív online-órákon a készpénz nélküli fizetésekről volt szó, ahol a gyerekek megismerték a legnépszerűbb fizetési megoldásokat, ezek előnyeit, hátrányait, veszélyeit.
A diákok megismerkedhettek a modern fizetési lehetőségekkel, a bankkártya működésétől kezdve, a mobilfizetésen át, egészen a kriptovaluták világáig. Számos ismeretet sajátíthattak el a digitális fizetésekkel kapcsolatban, amelyet akár már a mostani pénzkezelésük során is kamatoztathatnak.
A témahét végén az osztályok játékos internetes kereső versenyen vettek részt.
Köszönet az OTP Fáy András Alapítványnak, Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatnak,
Safer Internet Program munkatársainak, valamint a Nemzeti Kibervédelmi Intézet munkatársának.
Két gondolat a végére. Az első: jó és hasznos a digitalizáció, csak meg kell tanulni tájékozódni benne és normálisan használni. A második: VAN ÉLET A KÖZÖSSÉGI OLDALAKON TÚL IS.